Kısa Kısa Cadde

Güzellik sırrını verdi

Kate Hudson, genç ve parlak cildinin sırlarını verdi. 43 yaşındaki oyuncu, C vitamini ve gül suyunu günlük bakım rutininden eksik etmediğini anlattı. Bu iki içeriği barındıran serumları uyguladığını belirten üç çocuk annesi aktris, “Elbette cildimi temizlemeyi ve yeterli uykuyu da ihmal etmiyorum” açıklamasında bulundu.

‘Suç olduğunu anlasın’

Özcan Deniz’in eski eşi Feyza Aktan’ın, çocuğunu almaya gittiği sırada müzikçiye tokat attığı ve tişörtünü yırttığı teziyle iki farklı hatadan yargılanmasına başlandı. Müzikçi, “Amacım büsbütün Feyza Aktan’ın şiddetle ilgili durumunu törpülemek ve bunun kabahat olduğunu anlamasını sağlamaktır” dedi. Hakim, kamera kayıtlarının istenmesine ve manzaralarda kriminal incelemelerinin yapılması için belgenin ekspere gönderilmesine hükmederek, duruşmayı erteledi. -İHA

Afişi yayınlandı

Başrolünü Gürgen Öz, Gonca Vuslateri, Hakan Alım ve Kaan Yılmaz’ın paylaştığı ‘Her Şey Dahil’, 9 Aralık’ta sinema salonlarında seyirciyle buluşacak. Yayınlanan birinci manzaralarıyla beğeni kazanan ve toplumsal medyada dikkat çeken projenin afişi de yayınlandı.

Kaan Kısaparmak’tan birinci albüm

Türk halk müziğinin usta yorumcusu Fatih Kısaparmak ile Şebnem Kısaparmak’ın 17 yaşındaki oğlu Kaan Kısaparmak’ın, birinci albümü ‘Eğilmem’, Poll Production By Polat Yağcı etiketiyle müzikseverlerle buluştu. Müzikçi, ailesinin katkısının olduğu sekiz modüllük çalışması için genç kuşaklara örnek olma yolunda ilerleyeceğini söyledi.

İstanbul’da klip çekti

Birçok ülkede sayısız mükafatlar kazanan Guerino Papa, yeni çıkaracağı ‘La Luna Vestita Da Sposa’ (Gelin Üzere Giyinmiş Ay) yapıtının klip çekimlerini İstanbul’da gerçekleştirdi. Kentin kıymetli mescitlerinden ve ibadet yerlerinden ilham alan İtalyan tenor, bir ebru sanatkarını canlandırdı.

‘Babam haklı çıktı’

Ayta Sözeri, Luvia Yeşilköy’de sahneye çıktı. Sivri lisanıyla bilinen müzikçi, “Babam daima, ‘Başına ne gelirse daima senin bu lisanın yüzünden olacak’ demişti. Haklı çıktı. Her vakit hakkımı savundum, hiçbir vakit susmadım” diye konuştu.

İddialı dönüş

Mela Bedel, uzun bir ortadan sonra ‘Bi Daha Yok’ isimli EP’sini bugün Sony Music Turkey etiketiyle sevenlerinin beğenisine sundu. Yapıtın kelamlarına atıfta bulunan müzikçi, “Geçmişe dönmenin artık bir kıymeti yok. Gelecek geçmişten daha parlak; anı yakalamak ve hayatı manalı yaşamak önemli” diye konuştu.

Renkli reklam

Pelin Karahan, Deren Talu ve Ege Kökenli, Elidor’un serisi ‘Sülfatsız Elidor Collagen Blends’in üç yeni eserinin reklamı için birlikte kamera karşısına geçti. Üçlü, çekimlerdeki ahengiyle dikkat çekti. Eğlenceli karelerin ortaya çıktığı manzaralarda, oyuncular saç bakımıyla ilgili tüyolar verdi.

40’ıncı yıl mutluluğu

Sakıp Sabancı ve Prof. Hıfzı Özcan önderliğinde kurulan TÖSSED Özel Olimpiyatlar Türkiye 40’ıncı Yılını Sakıp Sabancı Müzesi’nde yapılan merasimle kutladı. TÖSSED Yönetim Kurulu Lideri Dilek Sabancı’nın konut sahipliğinde yapılan galaya, Özel Olimpiyatlar Avrupa ve Asya Bölge Başkanı ve özel sporculardan kimileri da katıldı. Sabancı, “Koskoca 40 yıl nasıl geçti? Merhum babam ve bilim insanı Hıfzı Özcan’ın teşebbüsleriyle kurulmuş bir dernek, 2022’de özerkleştirdiğimiz bir dernek. Çok memnunuz, birçok atlete dokunduk ve birçok atlet ödül aldı” dedi.

Ödüle doymuyor

Bodrum’un Gündoğan koyunda yer alan ve üst seviye konforuyla tatil anlayışını tekrar tanımlayan Mivara Luxury Bodrum, global çapta aldığı ödüllere bir yenisini ekledi. Mivara, World Luxury Hotel Awards 2022’de ‘Luxury Beach Hotel’ kısmında mükafata layık görüldü. Mivara Luxury Bodrum Genel Müdürü Mete Üsküdarlı, ödülle ilgili açıklamasında, “Denize sıfır pozisyonumuz, tabiatla iç içe yapımız ve lüks segment konaklama ayrıcalıklarıyla konuklarımıza sunduğumuz tecrübenin en itibarlı ödüllerle taçlandırılması bizim için gurur verici” dedi.

Rötarlı gezi

TEMA Vakfı, çalışmalarına dayanak sağlamak üzere cemiyet hayatının ünlü hanımlarının oluşturduğu Kaynak Çalışma Kümesi (TEMA-K) 8 Mart Dünya Bayanlar Günü konseptiyle her yıl bir yurt dışı seyahati düzenliyordu, pandemiden ötürü iki yıldır erteledikleri Edinburg seyahati geçtiğimiz hafta gerçekleşti. TEMA-K istekli kümesinden Esra Öztürk’ün yöneticiliğinde Edinburg seyahatine, cemiyet hayatının ünlü isimleri ilgi gösterdi.

Terapi üzere buluşma

Zerrin Özgüle başkanlığında Bursa’dan yola çıkan ‘iyilik’ hareketi olan, bugün birçok kente yayılarak büyümeye devam eden BUSADER, bir yandan toplumsal projelere imza atmaya devam ediyor. Dernek ünlü psikolog Gökhan Çınar’ı ağırladı. Çınar, ‘Beni Ne Durduruyor’ isimli söyleşisinde insanların hayatta karşılaştığı ruhsal manilere göndermeler yaptı.

Gurur günü

Cemiyet hayatının ünlü isimlerinden iç mimar Cüneyt Darı, muvaffakiyetini ulusal ve memleketler arası alanda aldığı ödüllerle taçlandırmaya devam ediyor. European Architectural Award’da üç kategoride birden ödül alan Darı, eşsiz tasarım lisanı sayesinde dünyanın en değerli mimarlar ortasında yer aldı. Mimar, “Londra’da yapılan bu memleketler arası ödül merasiminde ülkemi temsil etmekten gurur duydum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir