Öldürülen ATO başkanının oğlu: Babam, şüphelinin 2 milyonluk borcunu ödedi

Ankara’da muhafazası Halil Gani Güngör tarafından tabancayla vurularak öldürülen eski Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanvekili Mehmet Aypek’in oğlu Faruk Aypek olayla ilgili konuştu. Aypek, “Babam, şüphelinin yaklaşık 1.5-2 milyon TL borcunu ödedi. Ortalarındaki zahmetin bundan olduğunu düşünüyorum” dedi.

ŞÜPHELİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

DHA’da yer alan habere nazaran, eski ATO Başkanvekili Mehmet Aypek, dün akşam Çankaya’daki ofisinin bulunduğu plazanın girişinde müdafaası Halil Gani Güngör tarafından tabancayla vurularak öldürüldü. Plaza yakınlarında bulunan polis gruplarınca yakalanarak gözaltına alınan kuşkulu, emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

Mehmet Aypek’in oğlu Faruk Aypek, olayla ilgili emniyette söz verdi. Aypek, kuşkulu Güngör’ün yaklaşık 10 yıldır babasının yanında çalıştığını ve tıpkı vakitte olayın gerçekleştiği plazanın güvenlik vazifelisi olduğunu söyledi.

‘SİLAH DAYADI…’

Babasının kuşkulu Güngör’e epeyce güvendiğini ve bu nedenle şahsi işlerini de onun yaptığını belirten Aypek, “Ankara’da mütehatlik yapan Ş.A., 1.5 yıl evvel babamla ortak iş yapmak istedi. Babam bunu kabul etti ve işe başladılar. Bu işi de takip etmesi için güvendiği Halil Gani Güngör’ün işlerin başına geçmesini ve denetim etmesini istedi. Sincan ilçesinde inşaat devam ederken Güngör’ün yaklaşık 1-2 ay evvel Ş.A.’nın başına silah dayayarak zorla kendisinden bir dükkan aldığını öğrendim.

Güngör’ün ayrıyeten Haymana’da kendisine konut yaptığını, mesken üretimi için malzemeyi de Y.A. isimli akrabamızdan babam ismine aldığını, hatta buna emsal halde yeniden babamın ismiyle materyal aldığını, geri ödemediğini, babamın bu borçları ödediğini öğrendim. Babam bu biçimde Gani Güngör’ün yaklaşık 1,5-2 milyon TL borcunu ödedi. Ortalarındaki meşakkatin bundan olduğunu düşünüyorum. Ben, bu şahıs hakkında duyduklarımı babama söyleyerek dolandırıcı ve tehlikeli biri olduğunu belirttim. Babam, şüphelinin uzun yıllardır yanımızda çalıştığını söyleyerek, etrafımızdaki insanların duymasının beğenilen olmayacağını belirtti. Bu mevzuya karışmamam gerektiğini söyledi. Olay yerinde güvenlikçi olarak çalışan şüphelinin oğlunun da bahse dahil olduğunu düşünüyorum” dedi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir