Sanatta bu hafta

Kardeş Kültürlerin Festivali

Ataşehir Belediyesi’nin düzenlediği 26 Eylül’e kadar altı başka mahallede yapılacak Kardeş Kültürlerin Festivali’nde 16 sanatçı konser verecek.

Programa nazaran bugün saat 19.30’da Mevlana Mahallesi Sitespor Sahası’nda Niyazi Koyuncu, Sefo; 20 Eylül Salı günü saat 19.30’da İçerenköy Mahallesi Antrenman Yurdu Sahası’nda Arif Sağ, Belkıs Akkale, Erdal Erzincan, Tolga Sağ; 21 Eylül saat 19.30’da Atatürk Mahallesi ATAPARK Konser Alanı’nda Candan Erçetin; 25 Eylül Pazar günü saat 17.30’da Mustafa Kemal Mahallesi Deniz Gezmiş Parkı’nda Kutsal Evcimen, Yavuz Değirmenci, Mikail Aslan, Onur Akın; 26 Eylül Pazartesi günü saat 19.30’da Kayışdağı Mahallesi 80. Yıl Cumhuriyet Parkı’nda Latif Doğan ve Koray Avcı sahne alacaklar.

‘Kerr’ MUBI’de…

Tayfun Pirselimoğlu’nun yönettiği “Kerr”, 24 Eylül’den itibaren MUBI’de seyirciyle buluşuyor. Sinemaya özel yapılacak çevrimiçi gala 24 Eylül Cumartesi akşamı 20.00’de MUBI YouTube kanalında Muammer Brav’ın sunumuyla yapılacak. Direktör Tayfun Pirselimoğlu’nun yanı sıra sinemanın oyuncuları Fazilet Şenocak, Jale Arıkan, İstek Akın, Ali Seçkiner, Melih Nizamlı ve Sinan Bengier, sinemanın imalcisi Vildan Erşen, sanat yönetmeni Natali Yeres, görüntü yönetmeni Andreas Sinanos ve kurgucusu Ali Ağa söyleşiye katılacak.

‘Kırk Kapılı Oda’…

Akbank Sanat, “Kırk Kapılı Oda: Günümüz Sanatkarları Stantlarının 40 Yılı” standını ziyaretçilerle buluşturuyor. Konsept ve sergileme dizaynını Bülent Erkmen’in, küratörlüğünü Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman’nın üstlendiği stant, Günümüz Sanatkarları stantlarının 40 yılına ışık tutan bir dokümantasyon standı niteliğinde.

Sergide 40 yıla ilişkin evraklar, fotoğraflar, görüntüler izleyicilere dijital ortamda sunuluyor.

 

Giriş katında izleyiciyi, 40 yılın stantlarına katılan ve katkısı olan 1147 kişinin isimlerinin tek tek yer aldığı görsel bir gösteri karşılıyor. 1. katın tamamında ise 40 yılın tüm bilgileri ve dokümanları bir dokümantasyon anlayışıyla 40 ekranda sergileniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir