Depremde yer değiştiren öğretmenlere geri dönüş hakkı

ANKARA (İGFA) – Kahramanmaraş merkezli meydana gelen sarsıntılar nedeniyle 8 Şubat 2023’te Resmî Gazete’de yayımlanan 6785 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile inanılmaz hâl ilan edilen Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa vilayetlerinde vazife yapan öğretmenlerin sarsıntı sonrasında isteğe yahut mazerete bağlı olarak misyon vilayetleri değiştirilmişti.

Bu kapsamda zelzele sonrası vazife yeri değişen öğretmenlerin daha evvel vazifeli oldukları vilayette bulunan eğitim kurumlarına müddet koşulu aranmaksızın Bakanlıkça yayımlanan duyuru doğrultusunda yer değiştirme müracaatları alınabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yer alan habere nazaran müracaatlar 3-6 Mayıs 2024 tarihleri ortasında alınacak.

Atamalar ise 7 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirilecek. Atamalar zelzeleden etkilenen 10 vilayette ilan edilen kontenjanlar dâhilinde hizmet puanı üstünlüğüne nazaran yapılacak.

Ataması gerçekleşen öğretmenlerin yeni vazife yerlerinde başlama süreçleri ise 14 Haziran 2024 tarihinden itibaren gerçekleştirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir