Orhan Gencebay: Törende Aleyna’ya ödül vereceğimi bilmiyordum

Dinci çevrelerin davetleri üzerine son devirde konseri iptal isimlerden olan biri olan Aleyna Tilki, NR1 Görüntü Müzik Ödülleri’nde ödül aldı. Aleyna Tilki’ye mükafatını ise iktidara yakın çıkışlarıyla sık sık gündem olan sanatçı Orhan Gencebay verdi.

Gencebay, çok konuşulan mevzuyla ilgili AKP’ye yakın Sabah gazetesinden Tuba Kalçık‘a konuştu. Aleyna Tilki’yi çok sevdiğini ve beğendiğini söyleyen Gencebay, kelamlarına şöyle devam etti:

“Törende Aleyna’ya ödül vereceğimi bilmiyordum. Ben oraya ödül almak için gitmiştim. Ödül vermem için de rica edilince, sahneye çıktım. Ve mükafatını Aleyna’ya verdim. Aleyna’nın hem ruhu hem de fiziği çok hoş. Onu torunum üzere seviyorum. Genç müzikçiler ortasında en beğendiğim isimlerden biri. Müziklerini da severek dinliyorum açıkçası. Daha yolun çok başında, kendini geliştireceğine inanıyorum. Alışılmış ki gerçek yönlendirilirse. Sesini de, yorumunu da âlâ buluyorum. Çok daha güzel bir noktaya geleceğini de düşünüyorum. Kendine has bir yorumu var. Aleyna Tilki’nin müzikal açıdan yeterli bir alt yapısı var. Bu alt yapının üzerine kendini geliştirerek çok hoş bir müzik mesleği inşa edebilir. Bizim üzere, yıllardır müziğin içinde olan müzisyenlerin gençlere dayanak olması çok kıymetli. Merasimde Aleyna halkın oylarıyla En Yeterli Bayan Müzikçi seçilmiş, ben de mükafatını ona takdim ettim.

“BICIR BICIR, MÜZİĞE EMEK VEREN GENÇ” 

“Aleyna o gece için eleştirildi. Ben bu tenkitleri yanlış buluyorum” diyen Gencebay, “Gençlere köstek değil, dayanak olmalıyız. Ayrıyeten, ben ne açıklama yapsam bir tarafa çekmeye çalışanlar var. Söylediğim her kelamı siyasi yorumlayan bir küme oluştu. Bu her hususta bu türlü olmaya başladı. Bu yüzden uzun müddettir röportaj bile vermiyorum. Ödül merasiminden ötürü yapılan olumsuz yorumları önemsemiyorum. Ben kim müziğe katkı sunuyorsa onu desteklerim. Aleyna üzere bıcır bıcır, müziğe emek veren gençleri desteklemek de beni memnun eder. Ona mükafatı verdiğim için de çok memnunum. Yolu açık olsun” sözlerini kullandı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir